אוי קורונה שלי!

 

אז.. קורונה.

הגיוני שכשהגעת הנה ולחצת לקרוא את הפוסט הזה, אני רוצה להמר שהמחשבה שעברה לך בראש היא שאני אספר לך שהעישון נמצא כמעלה את הסיכון לחלות בקורונה ושדווקא עכשיו חובה להפסיק לעשן….

אז זהו… שזה בדיוק מה שאני לא הולכת לכתוב כאן!

יותר מזה, אם יקרה והמשפט הזה ועוד רבים נוספים ומלאי בולשיט שכמותו יאמרו כלפיך, או נאמרו על ידך לעצמך, אני נותנת לך פס לזרוק אותם הצידה בדיוק במהירות שהם הגיעו כי כל האמירות מהסוג הזה מיותרות, ריקות מתוכן ומכבידות על הדרך שלך.

כן. אני עד כדי כך חצופה ומרשה לעצמי לכתוב את זה כאן. והנה 2 דברים שחשוב לי להגיד לעולם (ובעיקר לכם) בענין:

1. נכון… נכון שפורסם שהעישון הוא גורם סיכון גבוה לחלות בקורונה.

אבל זה לא שונה מהעובדה שזה גורם סיכון לכל המחלות שקיימות בספר הרפואה הקונבנציונלי ככל שיהיה. וממתי הסיכוי לחלות ולמות גרם למישהו אי פעם להפסיק לעשן?!

סליחה. טעות. יכול להיות שכשנוצר מצב בריאותי גרוע אז תפסת את עצמך בידיים ואמרת לעצמך ש"די! עכשיו מפסיקים וזהו!", ואפילו הרגשת נעים עם עצמך שנתת לעצמך בראש, והרגשת ש"הנה זה קורה!" ואולי אפילו הפסקת (סחטן), אבל אז… כשהמצב הופך להיות טוב יותר, רגוע יותר, אנחנו שוכחים. שוכחים את השיעול… את הריח… את הפחד. הפחד הזה שהניע אותנו לעשות הפסקה, הוא נעלם. כשבא לך סיגריה, אז שום דבר כבר לא מענין אותך. פשוט כלום. בגלל זה השלב הראשון שקריטי לעשות עוד לפני שמפסיקים הוא ללמוד לעומק על ההתמכרות, להבין מה עומד לקרות ולקבל כלים אמיתיים, כדי שכשהזכרון הסלקטיבי שלנו ישכח את הפחד נוכל לשמר את ההישג ולא לחזור לעשן.

2. לא חייבים להפסיק לעשן.

עם קורונה או בלי קורונה הבחירה היא שלכם בלבד. אם תפסיקו לעשן בעיקר מתוך לחץ חיצוני, תסמיני הגמילה הפיזיים שתחוו יהיו הרבה יותר גבוהים, תתמודדו עם הצפה רגשית גדולה יותר בעקבות הגמילה הרגשית ובאופן כללי, כבני אדם, אנחנו פחות אפקטיביים כשאנחנו עושים צעדים בחיים כי אנחנו "חייבים".

אז בואו נעזוב את ה"חייבים" הזה, ונגש למקומות יעילים יותר, כמו להבין סוף סוף שהפסקת עישון זה ענין חמוד לגמרי אם אתם רוצים באיזשהו שלב לחזור לעשן. (לא התבלבלתי. אל דאגה). אבל אם אתם רוצים להפסיק לעשן וגם לא לחזור, אז שווה להתחיל ולדבר על גמילה מעישון, שזה ביטוי שמתאר אדם שעובר תהליך שבסופו הוא יודע בצורה מדויקת ומובהקת איך לא לחזור לעשן.

ואם אתם רוצים לקחת את הגמילה מעישון 100 צעדים קדימה, אני מזמינה אתכם לשים את הבולשיט בצד, ולראות שהגמילה עצמה היא ממש לא המטרה. היא רק הכלי. אבל לא סתם כלי, אלא הכלי המשובח, המרגש, והמרתק ביותר שקיים לך שדרכו יתאפשר לך לפתח דיאלוג חדש, ראוי ומכבד לעצמך.

וכשזה יקרה, אני מבטיחה לך שלא תהיה עוד נפילה לסיגריה. זה שלך לתמיד.

אם הגישה הזאת נשמעת לך כמו אחד הדברים המרגשים ביותר שיצא לך לשמוע, אני מזמינה אותך לנצל את ההנחה ההזויה שאני נותנת למשך השבועיים הקרובים ועד התאריך 23.3.20 על הקורס המלא והמקיף ביותר שקיים – "להפסיק לעשן וגם לא לחזור" שיראה לך צעד אחר צעד איך לעשות את הדבר הזה לתמיד.

חשוב לדעת: הקורס מתאים גם למי שכבר הפסיקו לעשן ונמאס להם כל פעם לחזור מחדש, וספויילר כבד למי מכם שעדיין מעשנים > לא חייבים להפסיק לעשן אם רוכשים את הקורס אפשר לנצל את ההנחה ההזויה הזאת ולעשות את הקורס מתי שבא לך. פשוט כי הקורס נשאר שלך לכל החיים.

כל הפרטים על הקורס וההנחה ההזויה נמצאים בלחיצה כאן

כתיבת תגובה