אודות

נעים מאוד, עדי דיין. המייסדת של המרכז לגמילה פיזית ורגשית מעישון.

מעל 18 שנה אני מלווה אלפי גברים ונשים בתהליך המופלא של הגמילה מעישון כשהמיקוד של התהליכים הוא בשאלת השאלות – איך לא לחזור לסיגריה.

התחלתי לעסוק בתחום כאחות מוסמכת, ומשם המשכתי ללמוד אימון אישי, מאסטרNLP   ואני שמחה לומר שבשנת 2016 נכנס גם עולם הרוח לתוך מזוודת הכלים שלי, וארז את כל העשייה שלי בצורה האופטימלית ביותר כדי שאוכל לייצר יחד עם הלקוחות המדהימים שלי תהליך גמילה שעוסק ב4 רבדים – הפיזי, הרגשי, המנטלי והרוחני.

בנוסף לכל אלה, אני מעשנת לשעבר בעצמי מעל שני עשורים, 

כך שהחיבור שלי אליך הוא גם אישי ביותר שיש.

 

אני מאמינה ויודעת שאין מישהו שלא יכול להפסיק לעשן. יש אנשים שעדיין לא למדו איך. כי הפסקת עישון זאת רק התחלת הדרך, וללמוד איך לא לחזור – זה כבר ענין שדורש אסטרטגיה ברורה ומדויקת שצריכה להיות מבוססת על ידע, כלים פרקטיים ואמיתיים ולמידה אמיתית.

המטרה שלי היא להביא ידע חדש והסתכלות אחרת לחלוטין על התהליך הזה, גישה נטולת מניפולציות ואמירות כלליות (כגון- "זה הכל בראש…"). גישה שמביאה את האמת לאמיתה על גמילה מעישון, אמת שאני גאה לומר בפה מלא, והדבר שהכי מרגש אותי הוא כשאנשים אומרים לי "סוף סוף הגעתי למקום שמדברים איתי תכלס"

 

הדבר שגורם לי לכיף עצום הוא הניצוץ בעיניים שאני רואה כשאדם מבין שהוא עשה את הדבר שהוא לא חלם לעשות, ועוד יותר כשהוא לוקח את העשייה הזאת ומשתמש בה כמקפצה ענקית לשאר התחומים בחייו – הורות, זוגיות, קריירה…. הכל בתכלס!

 

למה אני לא עוסקת בגמילה מ…דברים אחרים?

זאת שאלה שכמעט תמיד שואלים אותי, והתשובה היא שהתמכרות רגשית אנחנו יכולים לפתח לאוכל, פייסבוק, משחקי מסך, כסיסת ציפורניים… אבל רק בעישון יש את השילוב הייחודי של התמכרות רגשית ביחד עם פיזית.

נכון, נכון! גם לאלכוהול… קוקאין… והירואין יש התמכרות פיזית.

אבל עישון לעומתם הוא-

1. לגיטימי

2 . חוקי

3. זול באופן יחסי

כל אלה הופכים את הגמילה מעישון להיות המורכבת ביותר ושדורשת מומחיות ספציפית וייחודית. ואני גאה להיות המובילה של דרך חדשה ואחרת לחלוטין בתחום המיוחד הזה.

 

התהליך מתחיל בהקניית ידע והבנה עמוקה על מהות הסיגריה בחיים שלנו כמעשנים, מתן כלים פרקטיים משלב ההכנה לקראת ההפסקה ועד לרגע שבו האדם יודע בדיוק איך להתנהל בהמשך הדרך כדי לשמור על הישג ולא לחזור לעשן.

הערך העליון ביותר בעבודה שלי מול אנשים ובחיים האישיים הוא זכות הבחירה בכל דבר ועניין. והנחת היסוד היא שהזכות הזאת ניתנת *רק* במידה ויש ידע והבנה על כל האופציות האפשריות. ובאותה נשימה, אני יודעת שכל אדם יודע בצורה מובהקת מה נכון לו (ולא אף אחד אחר) ולכן, מטרת התהליך היא לתת כלים, ידע וכיוון. הבחירה במה וכמה להיעזר מתוך מגוון התכנים והכלים – היא של האדם עצמו בלבד.

ערך נוסף שמוביל אותי בעשייה הוא למידה, אני רואה את עצמי מחויבת מול הלקוחות שלי להיות מעודכנת בתכנים חשובים שיוכלו להוסיף להם עוד כלים וידע בנושא, ובקשר ישיר גם לאפשר זכות בחירה גדולה יותר כתוצאה מכך.

 

מה עוד עליי ?

בת 44 נכון להיום, זמרת רוק בשעות הפנאי, ואמא ל- 4 מופלאים שדרכם אני לומדת כל יום עוד ועוד דברים על החיים בכלל ועל עצמי בפרט, ומרגש אותי כל פעם לשמוע אותם מסבירים לאנשים ש"אמא עוזרת לאנשים להאמין בעצמם, ולאהוב את עצמם יותר".

זאת התמצית של הענין.

 

מאחלת לך מלא הצלחה!

עדי